Yoast Seo optymalizacja dla wpisu i stron

optymalizacja wpisu za pomocą Yoast Seo
PozycjonowanieWordPress

Yoast Seo to najlepsza i najpopularniejsza wtyczka WordPress ułatwiająca optymalizację strony pod kontem SEO. W tym artykule pokażę, jak zoptymalizować treść wpisu lub strony za jej pomocą.

Po zainstalowaniu wtyczki pod edytorem wpisu lub strony pojawi się dodatkowa sekcja „Yoast SEO„. Optymalizacja treści za pomocą tego dodatku jest bardzo prosta oraz bardzo skuteczna jeżeli zależy Ci na pozycji twojej strony w wyszukiwarce.

Rozumiem, że może chciałeś dowiedzieć się jaka jest najlepsza konfiguracja wtyczki Yoast Seo dla WordPressa. Bo tutaj opisuje jak optymalizować stronę lub nowe wpisy, które publikujemy w wordpress.

Sekcja została podzielona na trzy kategorie: SEO, Czytelność oraz Społeczności.

SEO

W pierwszej zakładce SEO wtyczka pozwala ustawić frazę kluczową na którą chcemy by nasz artykuł był pozycjonowany.

Niżej możemy edytować wygląd naszej strony w wyszukiwarce. Mamy możliwość edytować Tytuł Seo, wtyczka ustawi tytuł automatycznie, ale możemy go edytować ręcznie. W polu Slug ustawiamy URL naszego wpisu. Ostatnie pole Opis pozwala ustawić krótki opis naszej strony widoczny w wyszukiwarce. Pamiętajcie by w nim znajdowały się słowa kluczowe na które mamy zamiar pozycjonować nasz wpis.

Poniżej znajduje się moduł Analiza Seo. Po wpisaniu frazy kluczowej wtyczka automatycznie przeanalizuje nasz wpis pod jej kontem. Wyniki zawarte w tej zakładce mają pokierować Cię co należy zmienić by treść naszego wpisu była jak najlepiej odbierana przez wyszukiwarki. Są to wskazówki, a nie wytyczne o czym trzeba pamiętać.

Należy zaznaczyć, że Yoast Seo nie za dobrze radzi sobie z odmianą polskich słów. Ta informacja powinna być ważna dla Ciebie podczas analizowania zagęszczenia słowem kluczowym czy frazie kluczowej w opisie meta.

Pewnie wiesz, że rdzeniem każdej witryny jest treść i właśnie w tym ma Ci pomóc moduł Kluczowe Treści. Ustalamy, które strony i wpisy są najlepsze i najważniejsze dla nas. Oznaczamy treści najwyższej jakości, artykuły, które powinniśmy jak najlepiej podlinkować.

Zaawansowane. Możemy m.in. wyłączyć dany artykuł z indeksowania w Google, ustawić dodatkowe informacje meta dla robotów czy kanoniczny URL, na który ten artykuł powinien wskazywać.

Czytelność

Kolejno w sekcji Czytelość otrzymamy wskazówki, które pozwolą optymalizację wpisu pod kontem czytelnika. Niechciane są na przykład bardzo złożone zdania czy długość akapitów. Ważnym aspektem jest również strona bierna i słowa łączące.

Społeczności

Ustawiamy tutaj inny tytuł i opis artykułu, które wyświetlą się po udostępnieniu wpisu na Facebooku lub Twitterze.

A teraz przeczytaj 10 powodów dla których WordPress to najlepszy CMS do SEO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *