10 powodów, dla których WordPress to najlepszy CMS dla SEO

wordpress najlepszy CMS do SEO
Pozycjonowanie

W 2003 roku udostępniona została pierwsza wersja WordPress. Od tamtego czasu nie przestaje się on rozwijać.

Aktualnie 35% stron internetowych opartych jest na tym CMS.

WordPress 5.3 (wydany 12 listopada 2019 r.) Ma już 8 088 611 pobrań!

Jakie są przyczyny popularności WordPress?

Jest wiele, ale jeden wyróżnia go od innych platform: WordPress to najlepszy CMS dla SEO.

Oto 10 powodów.

1. WordPress koncentruje się na doznaniach użytkownika

Motywy i wtyczki WordPress współpracują ze sobą, dzięki czemu strony internetowe są profesjonalne, przyjazne dla użytkownika i atrakcyjne.

Wynik?

Odwiedzający naszą witrynę pozostają na niej dłużej, zmniejszając ogólny współczynnik odrzuceń witryny. Jeśli chcesz poprawić ranking SEO swojej witryny, to dla Ciebie doskonała wiadomość. Google chce nagradzać witryny, które zapewniają doskonałą obsługę.

2. WordPress pozwala tworzyć przyjazne linki

W WordPress bardzo łatwo jest edytować bezpośredni link do Twojej witryny. Zamiast adresu URL pełnego brzydko wyglądających znaków, otrzymujesz coś takiego:

 http://lordsemseo.pl/jak-powinny-wygladac-przyjazne-linki/

Przyjazne adresy URL mają ogromne znaczenie podczas optymalizacji strony. Wyszukiwarki wiedzą dokładnie, jak powinny wyglądać przyjazne linki. Korzystają z algorytmu, który analizuje wygląd URL i stawia na lepszej pozycji właśnie te, które mają lepszą strukturę.

3. WordPress ułatwia zarządzanie metadanymi

Tytuły SEO i metadane poprawiają sposób, w jaki wyszukiwarki interpretują trafność Twojej witryny. Metadane nakierowują roboty wyszukiwarek i pomagają zrozumieć czemu poświęcona jest Twoja witryna. Gdy dodasz trafne słowa kluczowe do metadanych, Twoja strona będzie bardziej widoczna w rankingu według tych słów kluczowych.

W jaki sposób WordPress pomaga ci z metadanymi?

Korzystając z WordPress, możesz zainstalować wtyczkę taką jak Yoast SEO czy Rank Math. Wtyczki te pozwalają dodawać metadane do wszystkich postów, kategorii i tagów.

4. Optymalizacja obrazów pod kątem SEO w WordPress jest prosta

Obrazy są niezbędne w Twoich postach na blogu. Jeden lub dwa, wykorzystane w odpowiednim czasie, dzielą twojego bloga na ciekawe, czytelne sekcje. Obrazy nie tylko prowadzą czytelników do sedna tekstu – są także potężnymi narzędziami do SEO, zwłaszcza gdy korzystasz z WordPress.

Oto trzy sposoby, w jakie WordPress może zoptymalizować obrazy w celu uzyskania lepszego rankingu SEO:

 • WordPress pozwala „tworzyć alternatywny tekst” dla każdego używanego obrazu. Oznacza to, że możesz podłączyć słowa kluczowe jako opisy obrazów, które zostaną zauważone przez roboty wyszukiwarek.
 • WordPress posiada wtyczki, które automatycznie tworzą tekst alternatywny dla Twoich obrazów.
 • Możesz zmienić rozmiar swoich zdjęć, aby nie spowalniały ładowania strony.

5. Witryny oparte na WordPress nie frustrują użytkowników długim czasem ładowania

Szybkość ładowania strony to czynnik rankingowy Google w wyszukiwaniu mobilnym. Jeśli Twoja strona działa wolno, nie tylko frustruje użytkowników, ale także obniża poziom SERP Google. Dobrą wiadomością jest to, że WordPress ma niesamowite wtyczki, które pomagają w szybkości strony. Na przykład istnieje ShortPixel Image Optimizer. Ta wtyczka kompresuje dokumenty PDF i obrazy, aby przyspieszyć czas ładowania witryny. Kolejną niesamowitą wtyczką do optymalizacji prędkości witryny jest WPOptimize. Ta wtyczka buforuje witrynę, czyści bazę danych i kompresuje obrazy w celu szybszego ładowania.

6. WordPress jest zoptymalizowany dla użytkowników mobilnych

Świetną wiadomością jest to, że jeśli korzystasz już z WordPressa to nie musisz robić nic więcej, aby witryna była dostępna na urządzeniach mobilnych.

Dlaczego?

Większość motywów WordPress jest już zoptymalizowanych dla użytkowników mobilnych.

7. WordPress pomaga zintegrować kampanię z mediami społecznościowymi

Media społecznościowe są dziś gigantyczne i stanowią jedną z najlepszych platform do promowania Twojej marki. Co więcej, sukces kampanii w mediach społecznościowych pośrednio poprawia pozycję SEO.

W WordPress możesz tworzyć niestandardowe przyciski mediów społecznościowych dla swojego bloga, aby czytelnicy mogli łatwiej udostępniać Twoje treści. Możesz dodać kanał społecznościowy do swojej witryny. Dodatkowo, masz możliwość zautomatyzowania swoich kampanii w mediach społecznościowych!

8. WordPress ma niesamowite wtyczki stworzone specjalnie dla SEO

Podczas korzystania z WordPress optymalizacja staje się prostsza, dzięki czemu Twoja strona jest wyżej w rankingu wyszukiwarki. Wystarczy zainstalować odpowiednie wtyczki. Oto trzy najlepsze wtyczki SEO dla WordPress.

Yoast SEO

Yoast SEO ma miliony pobrań na całym świecie. Optymalizacja strony internetowej za pomocą tej wtyczki jest proste nawet dla najmniej zaawansowanych użytkowników.

Jak więc Yoast SEO może ci pomóc?

 • Pomaga zoptymalizować treść, którą piszesz do słów kluczowych.
 • Pomaga w tworzeniu treści, które są czytelne zarówno dla ludzi, jak i dla pająków wyszukiwarek.
 • Zapewnia możliwość edycji title oraz opisów meta.

Google XML Site Maps

Dzięki tej wtyczce tworzenie złożonych map witryn XML staje się proste. Te mapy ułatwiają zrozumienie struktury Twojej witryny przez roboty wyszukiwarek. Ponadto, za każdym razem, gdy publikujesz post, wtyczka ta „powiadamia” wyszukiwarki o Twojej nowej treści.

Google Analytics

Wtyczka Google Analytics jest bardzo łatwa w obsłudze, a przy tym mega wydajna.

Oto trzy powody, dla których wtyczka wyróżnia się od innych:

 • Nie musisz opuszczać pulpitu WordPress, aby zobaczyć raporty Google Analytics.
 • Możesz sprawdzić, które strony wyróżniają się w Twojej witrynie, dzięki szczegółowym statystykom.
 • Możesz zobaczyć, ile kliknięć uzyskują Twoje banery reklamowe, linki partnerskie i linki wychodzące.

9. WordPress można łatwo zintegrować z innymi narzędziami

Wiesz już, jak łatwo jest zintegrować WordPress z Google Analytics i Yoast SEO. Nie są to jednak jedyne narzędzia, których można płynnie używać w WordPress.

Oto kilka innych:

 • ConvertKit (dla kampanii e-mail i formularzy).
 • Sucuri (jedno z najlepszych programówdo bezpieczeństwa).
 • G Suite (dla dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i e-maili).

Dzięki tym narzędziom płynnie działającym na Twojej stronie możesz zwiększyć zaangażowanie użytkowników, co dodatkowo poprawi pozycję SEO.

10. WordPress ma motywy przyjazne SEO

Słowa kluczowe i metadane nie są jedynymi komponentami, które wpływają na pozycję w wyszukiwarkach. Kolejną niezwykle ważną rzeczą, jest dobry projekt strony internetowej. Korzystając z WordPress, nigdy nie musisz się martwić o optymalizację projektu witryny pod kątem SEO. Po prostu wybierz motyw przyjazny SEO i już jesteś na najlepszej drodze, aby piąć się na sam szczyt w wyszukiwarach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *